Uncategorized

  1. Zrozumieć ból: klucz do wyboru skutecznego leczenia w urazach stawów

    Każdy z nas doświadczył i zapewne nieraz jeszcze doświadczy silnego, gwałtownego bólu zęba, bólu pleców czy też bólu towarzyszącego urazom kończyn. To tzw. ból ostry, który powstaje w wyniku uszkodzenia tkanek bądź reakcji zapalnej toczącej się w organizmie.

  2. Czym jest orteza stawu skokowego i jak ją prawidłowo założyć?

    Staw skokowy to element układu ruchu łączy kości podudzia z kośćmi stopy. Umożliwia zgięcie grzbietowe i podeszwowe oraz odwracanie i nawracanie stopy.

  3. Postępowanie w przypadku skręcenia stawu skokowego

    Skręcenie stawu skokowego, to jeden z najczęstszych urazów sportowych, przydarza się jednak nie tylko sportowcom.

  4. Dlaczego Twoja maść na stawy nie pomaga w walce z bólem?

    Skuteczność w łagodzeniu dolegliwości – tylko tyle i aż tyle oczekujemy od stosowanych środków farmakologicznych.

  5. Czy żel przeciwbólowy pomoże na skręcenie stawu?

    Skręcenie stawu może przydarzyć się każdemu z nas – wystarczy zbyt gwałtownie wykonać ruch, na który nasz staw nie został przygotowany, aby w efekcie mierzyć się z bólem, tkliwością oraz obrzękiem; słowem: skręceniem stawu.

  6. Jak długo trzeba leczyć skręcenie kostki?

    Choć skręcenie kostki jest częstym urazem, to jednak wbrew powszechnym opiniom jego leczenie (nierzadko o charakterze interdyscyplinarnym) może trwać dosyć długo, a skutki braku leczenia bywają naprawdę poważne.

  7. Skręcona kostka a sport – kiedy powrócić do treningów?

    Jesteś osobą aktywną fizycznie, której przytrafiło się skręcenie kostki i zastanawiasz się, kiedy możesz ponownie rozpocząć treningi?

  8. Skręcenie nadgarstka – uraz, którego nie warto lekceważyć

    Skręcenie nadgarstka to bardzo częsty uraz, który najczęściej przytrafia się ludziom uprawiającym sport oraz osobom starszym. Zwykle dochodzi do niego podczas upadków, kiedy, próbując je zamortyzować, lądujemy na wyprostowanej ręce.

  9. Najczęstsze urazy rąk i nóg – jak udzielić pierwszej pomocy?

    Do najczęstszych urazów kończyn należą skręcenia, zwichnięcia i złamania. Każdy uraz ręki lub nogi należy tak szybko, jak to tylko możliwe skonsultować z lekarzem, jednak nie mniej ważne jest, aby od razu po wystąpieniu objawów jak najskuteczniej go zabezpieczyć.

  10. Jakie ćwiczenia warto wykonywać w przypadku skręcenia kostki?

    O uraz stawu skokowego nie jest trudno, szczególnie u osób uprawiających sport, także amatorski. Nie oznacza to jednak, że skręcenie kostki nie zdarza się także tym, którym z aktywnością fizyczną jest nie po drodze.

  11. Jak rozpoznać skręcenie stawu kolanowego?

    Kolano jest największym stawem w ludzkim ciele, a do tego całkiem skomplikowaną strukturą. Nic dziwnego, że jest ono bardziej podatne na urazy, niż mogłoby się nam na pierwszy rzut oka wydawać.

  12. Zwichnięcia i skręcenia stawów – jak postępować?

    Zarówno skręcenie, jak i zwichnięcie stawu to urazy, których nie sposób nie zauważyć. Zdarza się jednak, że próbujemy je ignorować – bo przecież "samo się zagoi". To poważny błąd, który może doprowadzić nawet do trwałego uszczerbku na zdrowiu.

  13. Najczęstsze urazy stawu skokowego

    Staw skokowy jest jednym z najbardziej narażonych na kontuzje wśród osób uprawiających sport, także amatorski. Nie oznacza to jednak, że tych, którzy od sportu stronią, urazy stawu skokowego nie dotyczą.

  14. Jak rozpoznać zwichnięcie lub skręcenie stawu?

    Stłuczenie, skręcenie, zwichnięcie, a nawet złamanie – zdarza się, że trudno samodzielnie rozpoznać jakiego rodzaju uraz przytrafił nam się w codziennej aktywności fizycznej.

  15. Jakie są najczęstsze rodzaje zwichnięć?

    Zwichnięcie stawu to uraz, który może przytrafić się nie tylko osobom uprawiającym sport, ale każdemu. Zwichnięcie jest poważniejsze niż skręcenie – uraz dotyczy nie tylko więzadeł i torebki stawowej, ale także kości.